| lovepiink a întrebat:

Cum se face un site?

Răspuns Câştigător
| xRebecaaa a răspuns:

Hey;;). Incearca asta si vezi daca merge http://creare-site.seomaxim.ro/ Funda? :*

4 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Daca vrei sa iti faci un site gratis atunci poti sa il faci aici http://www.webs.com/

Acolo ai si tutoriale daca dai "Get started" si iti explica ei pas cu paci ce sa faci.

| Steaua10 a răspuns:

Metode:1)prin editoare wysiwyg 2)editor de cod HTML

| applemobile a răspuns:

Site-ul poti sa il "construiesti" chiar si in notepad, trebuie doar sa ai multe cunostinte in limbajul HTML. Dupa ce ai construit site-ul, trebuie sa cumperi un domeniu. Sau poti incerca subdomeniile, care sunt gratis. Care e diferenta intre un domeniu si subdomeniu? Pai, domeniul este acela. ro,. com,. biz,. info, etc., iar subdomeniile sunt acelea .subdomeniu.ro. Bineinteles, credibilitatea unui site cu subdomeniu este mult mai mica, nu iti apartine, nu il poti vinde, poti ramane fara el, si, de cele mai multe ori, proprietarul subdomeniului isi pune bannere pe site. Sper ca te-am lamurit.

| wolfwhite a răspuns:

Cel mai simplu e cu WPM(web page maker)