| JustLauren a întrebat:

Cum se face un site nou? va rog raspunsuri detaliate ca nu prea stiu...

4 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Tocmai am explicat cuiva, dar totusi trebuie sa te si pricepi in domeniul, poftim citeste de aici, poate iti ajuta : http://www.TPU.ro/tehnologie/cum-se-face-un-sait/ bafta, pa!

| axeltm a răspuns:

In primul rand cand te hotaresti sa faci un site, trebuie sa ai deja in minte cateva lucruri:
- cat esti dispusa sa investesti (timp si normal bani)
- vrei sa-l faci de la 0 sau cu template
- trebuie sa-ti cumperi un domeniu (. ro /. com /. org /. net etc)
- pe langa domeniu ai nevoie de host (locul unde vin fisierele)
- daca alegi sa-ti faci doar un blog sau forum nu ai neaparat nevoie de domeniu si host, acestea fiind furnizate gratuit sub forma de www.numeletau.numeblog.com
Sper ca ti-am fost de ajutor, daca ai mai multe intrebari poti folosi PM-ul.

| vibeee97 a răspuns:

Iti poti face pe www.webs.com.Acolo am si eu un site. Iar ca adresa sa fie mai mica poti sa-l inregistrezi pe www.dot.tk