| lologirl a întrebat:

Sunt noua in site-ul asta TPU si as vrea sa stiu ce inseamna funda aici happy raspunsurile cele mai detaliate primesc vot winking

Răspuns Câştigător
| Eternitas a răspuns:

Funda=cocardă. Reprezintă un fel de "Mulţumesc". În felul ăsta, îi mulţumeşti unei persoane că te-a ajutat cu un răspuns folositor. Valorează 100 de puncte. Cum se dă? Atunci când pui o întrebare şi ai un răspuns care ţi se pare util, în partea dreaptă ai o fundiţă gri, apasă acolo, apoi o să-ţi mai apară o întrebare şi apeşi pe "Da" iar funda gri se transformă într-una portocalie.

PS: Dacă nu declari câştigătorul la întrebarea ta în maxim 5 zile, răspunsul va fi ales de roboţel.

Pentru mai multe: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente; http://www.TPU.ro/blog/

Şi trebuie să mai ştii ceva, pentru a da voturi trebuie să fii utilizator Senior, adică să ai 10 zile de la data înregistrării şi 100 de răspunsuri date.

3 răspunsuri:
| DontCloseYourEyes a răspuns:

Bun venit pe TPU!
Deci, Funda= Răspuns câştigător
Dand funda cuiva ii multumesti celui care te-a ajutat cel mai mult/ care a edat un raspuns corect la intrebarea ta ddupa parerea ta.
Cand ai decis ce raspuns este cel mai bun/folositor, dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului ales, iar apoi sa dai clic pe "OK".
Citeste si intrebarile frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente!
Succes!

| DontCloseYourEyes a răspuns:

A da si apropo poti sa dai vot numai atunci cand esti utilizator senior adica atunci cand ai peste 100 de raspunsuri date si cel putin 10 zile de la data inregistrarii pe site... Pana atunci poti da numai funda. Sper ca ti-am fost de ajutor... big grin

| lologirl explică:

multumesc pentru tot :* happy