| supermdmario a întrebat:

Cum se introduce subtitrarea intr-un film?-videotutorial
vizitati http://contactit.blogspot.com/

4 răspunsuri:
| Marina5 a răspuns:

Pai eu la filmul avatar am facut asa:
1)am luat filmul
2)am luat subtitrarea
3)am deschis filmul
4)am luat fisierul de subtitrare si l-am bagat in film.
cateodata trebuie sa iei filmul si subtitrarea si apare singura
daca nu merge nu stiu.
succes

| supermdmario explică (pentru Marina5):

Este adevarat ce spui tu,insa acest lucru nu este definitiv, adica, dupa ce ai inchs playerul, daca vrei sa-l vezi din nou cu subtitrare, va trebui sa repeti tot ceea ce ai spus tu.videotutorialul iti arata cum se imprima in maniera definitiva-adica rezultatul final, il poti uploada pe web sau il poti masteriza pe dvd si v-a ramane cu tot cu subtitrare, pe cand la ce ai spus tu, nu va ramane subtitrarea.

| Marina5 a răspuns (pentru supermdmario):

Eu stiam lucrul asta.si am o intrebare.
daca stiai cum se pune dc ai mai postat intrebarea?

| supermdmario explică (pentru Marina5):

Tu stiai lucrul acesta, dar poate ca altii nu stiau