| AhileSemiZeu a întrebat:

Cum se poate ascunde un folder sau fisier in windows 7?

3 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Click-dreapta la fisierul/folderul respectiv -> proprieters -> Bifeaza casuta "Hidden" -> OK.

Pentru a vedea fisierele/folderele ascunse, du-te la Control Panel -> Folder options -> Selecteaza tab-ul "View" -> Bifeaza "Show hidden files, folders and drivers" -> OK

Bineinteles pentru a le ascunde din nou, urmezi acelasi pasi, doar ca la urma bifezi "Don't show hidden files, folders and drivers"

De asemenea, pentru a numai ascunde fisierul/folderul respectiv, te duci la proprieters si debifezi casuta "Hidden"

| PaulCCraciun a răspuns:

Click dreapta pe fisier/folder -> properties -> bifezi hidden si gata

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cu un program numit "Free hide folder" pe care il poti descarca de aici: http://www.cleanersoft.com/hidefolder/free_hide_folder.htm