| anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate creea un nou Local Disc pe pc?

3 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Dintr-o partitie pe care o ai in pc faci 2, daca folosesti disk management din windows o sa pierzi tot ce ai pe ela, daca folosesti acronis sau alt utilitar o sa dureze mai mult dar la sfarsit vei avea 2 partitii si nu vei pierde ce aveai pe prima.

| Oanny a răspuns:

Trebuie sati reinstalezi windowsul iar undeva iti va aparea... local disc c d sau e...si trebuie sa dai acolo sa faci alt local disc si sa pui si o marime eu am 122 gb

| Nic a răspuns:

Control panel-administrative tools-computer managment-disk managment si ar trebui daca mai ai spatiu pe care sa-l aloci noii partiti sa ai optiunea extend cand dai click dreapta pe partitia deja facuta.