| JustLauren a întrebat:

Cum se pune un video pe youtube? va rogggggggg...gggg

12 răspunsuri:
| thizizme a răspuns:

Daca nu ai cont da click pe Sign Up si fa-ti unul.
Daca ai un cont Google (Gmail, Bogger, orice serviciu Google) te poti loga cu ala.
Dupa aia dai click pe Upload.
Te duce automat (cel putin pe mine ma duce) la Upload de fisier. Daca vrei sa inregistrezi ceva cu webcam-ul click pe Record from Webcam. Daca vrei sa uploadezi un fisier click pe Upload Video. Alege video-ul. Mai trebuie sa editezi campurile: Title cu titlul, Description cu o descriere a ceea ce uploadezi; aici poti sa pui si ceva de genul "Acest material nu imi apartine" daca nu ai drept de autor asupra continutului, dar nu stiu daca se tine cont de asta, eu prefer sa pun un mesaj de genul pentru orice eventualitate, Tags cu cuvinte cheie; incearca sa aiba cat de cat legatura cu ce ai tu - foloseste campul cat de bine poti pentru ca te ajuta sa-ti faci clipul cunoscut,
In timpul Upload-ului nu parasi pagina. Poate dura pana pe la 20 de minute. Dupa Upload urmeaza procesarea. De obicei scurta, dar uneori nu stiu de ce poate dura si o ora - cred ca sunt aglomerati...
Uneori un material poate fi blocat partial (anumite tari/regiuni) sau total.

| MoNsTeR a răspuns:

Iti faci cont pe youtube te loghezi sapoi o sa ai sus in dreapta un buton upload dai pe el si dakol te descurci ko sati apara sa selectezi video care vrei sal pui

| BabyPink a răspuns:

Intri pe www.youtube.com şi vezi că în colţul drept lângă Subscriptions şi History scrie UPLOAD. Apeşi acolo şi urmezi paşii.
Succes.

| sssSnake a răspuns:

Iti faci un cont si dupa aceea te descurci ca e foarte simpluhappy

| Katiee^^ a răspuns:

Este greu de explicat laughing
Deci sa zicem ca esti logata happy Te uiti sus in dreapta si-ti vezi nick-ul. Da-i clic pe sagetuta de langa el si alege My videos. Dupa ce ti se deschide fereastra da-i clic pe sagetuta de langa NEW ( prin stanga, sub My account ). Acum alege Video upload. De aici sper ca te descurci happy
Succes happy!

| Katiee^^ a răspuns:

Cum ati zis voi e mai simplu thinking Eu de ce nu am vazut pana acum laughing)

| broscutsaaa a răspuns:

Daca ai cont. in dreapta sus, vezi ca scrie Upload.
Apesi acolo. dup`aia iti apare ceva de genu` : "Press "Upload Video" to select and upload a video file.". apesi Upload Video. selectezi ce vrei sa pui [ nu incape mai mult de 10 minute ]. si gata. happy
Baftaa :*

| Deeza a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te inregistrezi si apoi il pui.

| JustLauren explică:

Dar nu ma lasa sa imi fac cont...

| JustLauren explică:

Dar nu ma lasa sa imi fac cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre' sa-ti faci cont pe youtube in primul rand. Dupa ce ti-ai facut te`ai logat si sus in dreapta paginii scrie Upload si de acolo te descurci. E usor.

| Eron a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai cont. Apoi le loghezi si in dreapta ai scris UPLOAD. Dai click si apoi ti se deschide o "caseta in stanga, dai upload, alegi video si gata.Succes!