| Alex1024 a întrebat:

Cum se rezolva? Pls, ajutor, dau funda.

Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083) Copyright (C) 1997-2000 Intel Corporation This product is covered by one or more of the following patents: US5, 307,459, US5, 434,872, US5, 732,094, US6, 570,884, US6, 115, 776 and US6, 327,625 Realtek PCle GBE Family Controller Series v2.38 (12/24/10) CLIENT MAC ADDR: Ee 69 95 F9 8B 15 GUID: 8eEDFCD6-344A-1710-9c31-915B33D4A066 PXE-E53: No boot filename received PXE-MeF: Exiting PXE ROM. ERROR: No boot disk has been detected or the disk has failed.

Va rog.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pai, scrie clar:
Nu s-a gasit disk bootabil, de pe care sa porneasca sistemul sau discul e defect.

Probabil este dereglata ordinea de boot-are din BIOS, nu se "vede" sau este defect hard disk-ul.
De asemenea, inainte de prima instalare, cauza poate fi si ca sistemul nu "vede" unitatea in care este kit-ul de instalare a sistemului de operare.

Daca nu te descurci, apeleaza la serviciile unui specialist.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai batut pe google eroarea si nu ai gasit?
ca am gasit eu. si i-auzi ce zice:
https://answers.microsoft.com/......50da34fda3
zice ca sa verifici ordinea de boot-are din bios, sa pui hdd primul.
Si ca sa elimini o posibila defectiune la hdd, sa vezi daca e hardu sau nu, cica trebuie sa te uiti in bios sa vezi daca iti vede hardul.
Era greu nu? sa dai pe google happy mi-a luat 20 sec.

| AnimeRoby a răspuns:

Am patit si eu la fel si cand mi-am schimbat sursa nu a mai facut asa