| honey_1418 a întrebat:

Cum se sterge facebook-ul? fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Logheaza-te cu contul pe care vrei sa-l stergi.Intri aici http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Apasa butonul "Submit" si urmezi instructiunile.
Ti se va cere sa introduci din nou parola, precum si confirmarea unui cod de securitate.
Dupa ce le-ai introdus cu mare atentie si corect, apesi "Okay"
'3'
Nu te loga pe contul de Facebook in urmatoarele 14 zile (2 saptamani). Vei primi un e-mail in care ti se va specifica acest lucru.

Intre timp, pentru a nu reactiva contul evita sa faci urmatoarele:

• nu te loga pe contul de Facebook

• nu da "share" sau "like" pe diverse siteuri pe care le vizitezi

• nu folosi "Facebook Connect" pe diverse siteuri, ex: noi2.ro, fundeal.ro, digg.com etc. Logheaza-te pe aceste siteuri folosind userul si parola, nu "Facebook Connect"!

Astepti doua saptamani si se va sterge.
Contul de Facebook va fi sters definitiv, el nu va mai aparea in cautarile efectuate pe Facebook sau Google.
Este recomandat sa stergi mai intai fisierele de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc, precum si datele introduse la profil.
Funda?

1 răspuns:
| Flory45 a răspuns:

Dai la account si la steari profil. si trebuie sa scrie DEZACTIVE!