| TwoSlicesPizza a întrebat:

Cum sterg Norton Power Easier? adica sa-i dau uninstall.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

Bula
| Bula a răspuns:

Poate "Norton Power Eraser". Se dezinstaleaza din Control Panel - Add/Remove programs.

Daca totusi iti apare "Norton Power Easier", atunci inseamna ca e un virus, cu denumire foarte asemanatoare cu programul antivirus "Norton Power Eraser" al firmei Norton, deci trebuie devirusat calculatorul.

| TwoSlicesPizza explică (pentru Bula):

Stiu si eu... nu-s asa prost da nu apare in control panel si il am de pe siteul producatorului adica asta : https://security.symantec.com/nbrt/npe.aspx

| Bula a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Daca nu-l gasesti in Control Panel, atunci cauta programul "uninstal.exe" sau asemanator in C:\Program Files\(in folder Norton sau Symantec).

| TwoSlicesPizza explică (pentru Bula):

E un antivirus care nu apara acolo in control panel la uninstal si folderul lui nu are uninstal si doar cateva chesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Control Panel? D'oh...

| SERGIU22VIO a răspuns:

Simplu, daca aplicatia respectiva este instalata in PC-ul tau, poti intra la CONTROL PANEL, UNINSTALL A PROGRAM (PROGRAMS) si il gasesti acolo,,, si este foarte simplu, clik dreapta si uninstal.