| Dia a întrebat:

Cum stergi o intrebare de pe TPU?laughing

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poti sa trimiti o cerere la CONTACT http://www.tpu.ro/contact (ataseaza link-ul cu postarea, care vrei sa fie stearsa) sau sa raportezi/blochezi singur/a intrebarile sau raspunsurile. In mod normal, este nevoie de minim 2 raportari. Deci, mai rogi un prieten sa te ajute. Dupa ce postarile respective vor fi blocate, ele nu vor mai fi vizibile. Insa doar administratorul site-ului (Stela) le poate sterge de tot.

P.S. apropo, raportarile abuzive/nejustificate se penalizeaza. Trebuie sa ai foarte mare grija ce raportezi, pentru ca daca depasesti limita maxima de raportari abuzive (10), poti sa fii suspendat/a. De fiecare data gandeste-te de zece ori, daca o postare merita sa fie raportata sau nu. Succes! Numai bine!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Ca să ștergi o întrebare de pe TPU trebuie să dai sus la Contact și să o rogi pe Stela(administratorul site-ului)să-ți steargă întrebarea dorită. Pe lângă mesaj, adaugă și linkul cu întrebarea respectivă.
Trebuie să aștepți câteva momente pentru că nu-ți poate raspunde pe loc.

Toate cele bune!happy

| RuxRawrr a răspuns:

Ţi-o poţi raporta singură cu caracter irelevant. Şi se şterge cam în jur de 10 minute. Sau poţi da un mesaj la Contact ai în dreapta sus, rugând administratorul să-ţi şteargă întrebarea. Dar asta poate dura mai mult. Prima variantă e mai accesibilă! Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi pe administratorul daca iti sterge o intrebarea...(si scrii toata intrebarea sau adresa de la intrebare)P. S.: Intri aici:http://www.tpu.ro/utilizator/afubz,trimitei mesajul si vezi ce se intampla. Funda?