| LoveeMakeup9 a întrebat:

Cum tin doua taste apasate in tastatura virtuala

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Dac vrei de exemplu sa apesi Ctrl+C pe o tastatura virtuala, de exemplu ce a Google, apesi prima oara pe Ctrl cu pointer-ul mouse-ului si acest buton de pe tastatura virtuala va ramane apasat permitandu-ti tie sa alegi cealalta tasta cu ajutorul careia vrei sa faci combinatia, dupa ce alegi a 2-a tasta ambele taste vor reveni la starea initiala. In cazul tastelor Shift si Alt se intampla la fel.

Daca vrei sa faci combinatii de 3 taste de ex: Ctrl+Shift+V (acesta combinatie deschide consola extensiei Adblock Plus in Firefox, daca o ai instalata), vei apasa tastele in ordinea combinatiei, prima Ctrl ce va ramane apasata, apoi Shift care va ramane si ea apasata, iar apoi V care va executa comanda iar toate cele 3 taste vor reveni la starea initiala. Faptul ca Ctrl, Shift sau Alt pot ramane apasate in acelasi timp se datoreaza faptului ca aceste taste sunt taste de control, taste de modificare, de alterare daca pot spune asa, ele singure, fara a le introduce in vreo combinatie, sunt inutile, nu au nicio functie, decat daca un program pune un hook pe ele, atribuidule o anumita functie, asta intamplandu-se doar doar in programul respectiv.

11 răspunsuri:
| Kramerwalt a răspuns:

Nu poti(scuze dar realitatea doare, pentru mai multe informatii despre dureri, chinuri si alte din astea apeleaza la Luciferu-purtatorul luminii traducerea in romana din latina)macar pentru informatii sa-mi dai fundita!

| CadeamiarMaseaua a răspuns (pentru Kramerwalt):

1. Ce e cu raspunsul asta? rolling on the floor
2. Incearca sa mai conectezi un mouse laughing

| Kramerwalt a răspuns (pentru CadeamiarMaseaua):

Incearca sa uiti viata frumoasa pe care ai traito inainte sa ma cunosti pe mine!

| CadeamiarMaseaua a răspuns (pentru Kramerwalt):

rolling on the floor Lasa calculatorul ca iti dauneaza laughing

| Kramerwalt a răspuns (pentru CadeamiarMaseaua):

E erau niste glume ma l-am vazut pe unu lucifer pe aici si nu stiam cum sa-i fac reclama!

| CadeamiarMaseaua a răspuns (pentru Kramerwalt):

Asta nu imi schimba parerea laughing

| ZK a răspuns (pentru Kramerwalt):

Îţi mulţumesc pentru reclamă.

| Kramerwalt a răspuns (pentru ZK):

Na, ce pot zice placerea a fost de partea mea! Adica numai Dumnezeu peste tot nu?

| ZK a răspuns (pentru Kramerwalt):

Da...

| IoNyShimotukushichi a răspuns (pentru ZK):

laughing

| alexxuu16 a răspuns:

Dai un click pe shift, apoi pe orice litera sau cifra!:d