| jan33tt a întrebat:

Cum trimit un mesj sau un e-mail unei persoane care nu are la sfarsit @yahoo.com si are altceva. spre exemplu alex@csoltchim.ro.sa zice.mentionez ca la sfarsitul adresei reale e dk adica danemarca si nu e nici yahoo nici csoltchim...

Răspuns Câştigător
| gatablog a răspuns:

Din contul tau de email, poti trimite mesaje pe orice adresa, indiferent de configuratia ei.

important este sa te cunoasca destinatarul si ca sa nu intre mesajul in fisierul de SPAM, sa te adauge inainte in lista de contacte si tu la fel.

Deci, cand trimiti un email, la destinatar poti scrie orice adresa de email ex nume@numedomeniu.ro, diferenta este ca pe messenger, nu poti adauga decat contacte yahoo, indiferent ca este punct com,.dk, .co.uk