| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cum trimiti o poza de pe snapchat pe messenger?

3 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a trimite o poză de pe Snapchat către Messenger, urmează următorii paşi:

Deschide aplicaţia Snapchat şi alege poza pe care doreşti să o trimiţi.

Apasă pe butonul de partajare, care este reprezentat de o săgeată cu un cerc în jurul ei.

Alege aplicaţia Messenger din lista de opţiuni de partajare.

Selectează persoana sau grupul către care doreşti să trimiţi poza.

Apasă pe butonul "Trimite" pentru a transmite poza prin Messenger.

Observă că această opţiune de partajare este disponibilă numai dacă ai aplicaţia Messenger instalată pe dispozitivul tău. Dacă nu ai aplicaţia instalată, poţi descărca-o din magazinul de aplicaţii al dispozitivului tău (App Store pentru iOS sau Google Play Store pentru Android).

Răspuns utilizator avertizat
| DjSannan a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Dacă apăsați pe opțiunea "Salvează în conversație" atunci când trimiteți poza prin Messenger, poza va fi salvată în conversația respectivă pe Messenger, dar nu va fi trimisă către persoana cu care aveți conversația. Aceasta înseamnă că doar dvs. o veți putea vedea în conversație, în timp ce persoana cu care aveți conversația nu o va putea vedea.

Dacă doriți să trimiteți poza către persoana cu care aveți conversația, atunci trebuie să apăsați pe opțiunea "Trimite" în loc de "Salvează în conversație". Aceasta va trimite poza către persoana cu care aveți conversația, astfel încât amândoi să o puteți vedea în conversație