| Kanames a întrebat:

Cum vi se pare acest sistem este bun, se potrivesc piesele intre ele
Sursa Corsair Gaming Series GS800W
Placa video Gainward GeForce GTX 560 Ti Phantom 1GB DDR5 256-bit
Procesor Intel Core i5 3570K 3. 4GHz box
Memorie Corsair Vengeance 16GB DDR3 1600MHz CL10 Dual Channel Kit
Placa de baza Asus P8Z77-V PRO
HDD am nu imi trebuie
De mentionat este un sistem pentru. gaming si editare cum vi se pare

3 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

In principiu ai ales componente scumpe. Sunt bune, dar ai putea sa pui niște memorii mai ieftine, fără radiator, oricum e inutil, și dacă nu faci OC un I5 3570 fără K. Si o placa de baza H61. Astfel pulsai la o placa video mai performanta decât acel 560 TI.

| IulianP a răspuns:

Sursa este overkill. Si o sursa de 550W va face fata.
Ce buget ai pentru sistem?
Vrei sa faci OC?
Ce monitor ai?
Ce alte componente mai ai?
Faci editare la nivel profesionist?
Cand vrei sa-l achizitionezi?

| Kanames explică (pentru IulianP):

Buget 1000E
da vreau sa fac OC
monitor HD
Am Blu-ray am HDD
EDITARE medie sa zic si ceva modeling 3d nu avansat nivel tot mediu!