| Danyel2002 a întrebat:

Cum vi se pare Internetul? Plin de informații sau cu multe lacune? Comparați-l cu cel de acum 10 ani. Cum foloseați atunci internetul? happy

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Pentru mine Internetul este acea lume care cuprinde bunatate dar si multa rautate, prin asta ma refer ca exista si usi negre care duc intr-un mediu deloc favorabil si suportabil la vedere. Cuprinde si multe informatii care ne sunt de ajutor, si multe altele. Acum 10 ani sincer nu prea stiam mare lucru despre el, decat ca este o lume unde as putea sa caut, sa descopar sa creez cam ce vreau, sa vizualizez fel de fel, sa ascult fel de fel, sa comunic, mai pe scurt stiam ca imi este un prieten ce ma ajuta sa ma detasez de viata pe care o traiesc zi de zi. Insa cu timpul am descoperit si vazut si cateva lucruri negative la el care m-au facut sa-mi schimb parerea despre el si despre omenire.
Asta a fost parerea mea.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns:

Acu 10 ani internetu era 'oarecum' tabu.Pot sa zic ca era ok, mirc xat-uri si altele, limbaj de mirc prescurtat, acum deja sa intins prea mult.Dar asta e.

| Volsvagan70 a răspuns:

Atunci era mult mai frumos.
Era un mod de relaxare.
In prezent pentru unii a devenit o obsesie, chiar viata.

Bula
| Bula a răspuns:

In ziua de azi, daca ar pica 3 site-uri, atunci ar fi sfarsitul lumii pentru multi: Google, Facebook, Skype.

Fara internet, telefoanele "destepte" ar fi mai inutile decat cele vechi, cu butoane.
Dar si costul convorbirilor telefonice ar fi mult mai mare.

Ca viteza, inainte cu 10 ani mergea cu 20-50Kb/sec, dar o pagina se incarca mai usor.
Acum paginile sunt super-pictate, animate, virusate sau pline cu reclame si - chiar daca viteza internetului este de peste 1000 ori mai mare, paginile se incarca mai greu.
E ca si trecerea de la epoca DOS - Windows, cand ai nevoie deja de super-computer sa faci o comanda de copiere tongue