| uninvited66 a întrebat:

Da stiu, poate suna putin stupid, dar am o intrebare.

Trebuie sa creez o pagina de Facebook, cu un mail nou, facut pe Google(gmail), pentru o firma.

Totul rezolvat, cand dau sa imi fac contul de Facebook, imi da eroare la adresa de email. Am verificat de 10 ori, e scrisa corect, dar nu conteaza am bagat acolo si "gigi@gmail.com" si tot nu e buna... Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti face cont numai cu o adresa de e-meil existenta, nu si cu una fictiva.
Va trebui sa primesti acolo un mail prin care sa confirmi rearea contului.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe adresa de gmail, poți intra?
Eu zic să îți faci o altă adresă de gmail, să încerci și așa...
Iar, dacă tot nu reușești să îți faci un cont, înseamnă că ai făcut prea multe conturi de Facebook, folosind același PC/laptop.

| KatelynDragutza a răspuns:

Trebuie să creezi un alt cont de Gmail pentru că, dacă îți dă o eroare înseamnă că are și un motiv. Creează un alt cont și o să vezi ca va fi mai bine.

| Adelinaadde0 a răspuns:

Daca ai mai folosit adresa aceasta nu merge sa o refolosești. Daca nu iti merge chiar daca nu ai folosit o fa ti alta

| Carma a răspuns:

Daca ti-ai mai facut un cont pe aceasti adresa de gmail, normal ca nu te lasa sa mai faci inca unul. Trebuie sa folosesti o adresa valida.