| MaStErShOt a întrebat:

Daca am 2 iesiri jack la calculator, pot face in asa fel incat pe una sa se auda ceva si pe cealalta altceva? (exemplu: pe una sa ascult muzica si pe una sa vorbesc pe skype). Daca da, cum? Funda + vot

3 răspunsuri:
| RunnerX a răspuns:

Simplu pe cea verde pui boxele audio, iar pe cea rosie pui microfonul, adica pe cea verde va fi audio iar pe cea rosie microfonul cu care vei putea vb. skype, yahoo messenger etc.

| MaStErShOt explică (pentru RunnerX):

Eu nu ma refeream la microfon...ca stiu si eu asta. eu ma refeream la dispozitive de iesire (boxe, casti) pe care sa pot auzi 2 lucruri simultan exemplu pe boxe sa se auda muzica iar pe casti sa mi se auda skype-ul.

| RunnerX a răspuns:

Asta nu mai stiu. scuze