| Chief a întrebat:

Daca am calculatorul acesta: http://altex.ro/......70d-ubuntu și adaug placa video Nvidia GeForce gtx 1050 TI, tine sursa? Și dacă puteți să îmi spuneți modelul sursei ce o conține calculatorul. Nu vreau comentarii prostești! Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

La cat a costat PC-ul mai mult ca sigur sursa e o petarda..Deci trebuie s-o schimbi.

Vezi ca GTX 1050 nu trasmite semnal analogic si daca ai monitor cu mufa vga si dvi-i nu o sa functioneze.

Daca monitorul primeste doar semnal analogic poti cumpara asa : GTX 950 + SURSA + Adaptor DVI-VGA ( daca e nevoie )

| Chief explică (pentru CPAElites):

Și de cam cati wați are trebui sa fie sursa?

| CPAElites a răspuns (pentru Chief):

~450W cu Eficienta 80+.
Costa cel putin 130 lei

4 răspunsuri:
| Bandit288 a răspuns:

Macar testeaza-o si revino aici cu reply. ' Nu crezi pana nu vezi 'winking

| Chief explică (pentru Bandit288):

Pai nu prea vreau să îmi stric tot calculatorul din cauza sursei