| womble a întrebat:

Daca am i5 7400 si pentru windwos 11 trebuie minim a 10 generatie, este o metoda sa mi-l instalez daca nu ar fi sa mearga prost, nu cred ca este o diferenta asa mare cat sa nu ruleze, daca se poate cum si imi ramane licenta?

4 răspunsuri:
| Gabau a răspuns:

Salut!
NU forta laptopul de dragul de a spune prietenilor ca rulezi Windows 11. Inca sunt multe probleme de optimizare. Las aici un link cu un site ce face review-uri la laptopuri. Poate te va ajuta pe viitor. https://hubiter.ro/
Daca iti plac articolele de acolo poti sa le dai un share pe Facebook si insa. Ar ajuta foarte mult. Este multa munca depusa in spatele lui.

| Azorrion a răspuns:

Am auvt si eu i5 7400 si am cautat metode de instalat windows 11, e relativ simplu insa mergea cam prost, eu unul recomand sa ramai la 10 caci 11-le in general iti ia din fps-uri.

| BunaVestire982 a răspuns:

Pune alt procesor, instaleaza-l apoi baga vechiul procesor.