| ThePunisher97 a întrebat:

Salut. Am si eu o intrebare. Daca pun un SSD in C Si un HDD in D si instalez steam-ul sau un joc de exemplu In D, acel SSD o sa ruleze pe tot pc-ul sau trebuie sa instalez in C Steam-ul sa meargă mai repede? PS: Cel mai bun răspuns primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

"sau trebuie sa instalez in C Steam-ul sa meargă mai repede"
asta nu are nici o importanta, steam-ul e o aplicatie destul de mica si se incarca de pe hdd binemercic
DE ASEMENEA, steam poate fi instalat ORIUNDE, iar apoi poti crea un "steam library" pe orice alt volum din sistem (deci poti pune steam pe C si jocurile pe D)

chestia e insa ce fel de jocuri joci, chestii micute de gen cs16, bloons TD battles, etc. merg binemercic de pe hdd, insa chestii mari de gen PUBG, orice portat si pe steam de War Gamming (world of tanks, world of warplanes, world of warships, etc.) sau chiar CSGO s-ar putea sa iti dea timpi de incarcare asa de mari, ca uiti de hdd instantaneu (eu de ex. am incercat sa joc world of warplanes de pe hdd si intram in runda si la 3 minute dupa ce a inceput, cand l-am pus pe ssd, intram in runda si ma plictiseam asteptand dupa ceilalti)

| Amis a răspuns:

Teoretic, dacă instalezi jocul in partiția cu ssd-ul, ar trebui să îți ruleze puțin mai bine.