| TraficDeMentosane a întrebat:

Daca am internet de la Romtelecom [ cu modem ] si mimi instalez windows nou, se pierde conexiunea, si trebuie reconectat sau ceva de genu`?

6 răspunsuri:
| razvyaga a răspuns:

Faci cum ai facut si prima oara.winking

| TraficDeMentosane explică (pentru razvyaga):

Nu eu am facut ..asta e problema.

| razvyaga a răspuns (pentru TraficDeMentosane):

Vezi ca mi se pare ca sunt tutoriale. Dar poti intra in control panel la Network Conecctions si creezi o retea noua cu numele Romtelecom si iti pui datele: Numele si parola si dai apply.

| Cozmaniuc a răspuns:

Nu stiu sigur, dar ca sa fie bine, eu zis sa opresti modemul si sa scoti firul cu net pe timpul instalarii, iar apoi sa il pui la loc si sa dai un restarthappy

| Tinna_Criss_1992 a răspuns:

Eu am avut net de la romtelecom si stiu ca atunci cand imi instalam winwosul trebuia sa imi fac conexiunea manual si dupa sa suni la ei! era cam complicata treaba:j

| Viper27 a răspuns:

Eu am net de la romtelecom, modem si cand instalez alt windows se duce si netu. si am in cutia de la pc un dvd gigabyte cu ala instalez tot net sunet la pc.