| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a întrebat:

Dacă am net pe mobilul meu Samsung Galaxy Mini 2 cum fac să îl activez de la setări?

5 răspunsuri:
| pLeX a răspuns:

Suna la relatii cu clientii la firma furnizoare de net la care esti abonata. o sa te ajute ei cu detalii exacte.

iti recomand sa suni de pe alta cartela, de pe alt telefon, ca sa poti umbla in setari in timp ce vorbesti cu ei.

| p3dro5 a răspuns:

Daca esti pe Orange scrii pe google setari automate internet, apare o fereastra de la Orange cu un chenar mic unde bagi nr, tau de telefon, dai ok, apoi alegi firma si modelul telefonului dai ok si iti apar setarile automate pentru. internet si mms si dai ok si la ele iar cei de la centrala Orange ti le transmit sms imediat pe telefon cu internet si mms iar tu trebuie sa dai install cand iti apare mesajul pe telefon si gata

| wrestrey a răspuns:

Setari>wireless si retele>retele mobile>nume puncte de acces>buton meniu>revenire setari implicite si atat

| wrestrey a răspuns:

Setari>wireless si retele>retele mobile>nume puncte de acces>rev la setarile initiale le bifezi si poti intra pe internet