| TudorFox a întrebat:

Daca am un film al carei subtitrare e decalata cum ar trebui sa o corectez, cate cadre pe secunda ar trebui sa pun?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca subtitrarea e decalata, inseamna ca framerate-ul subtitrarii nu coincide cu cel al filmului.
Recomandat ar fi sa gasesti o subtitrare perfect compatibila cu partea video (tot ce inseamna 23.97; 25; 29, 98 se refera la framerate (atat film, cat si subtitrare)).
Ai putea sa corectezi subtitrarea cu un soft sau din playerul video, dar, daca e ea e configurata din start pentru alt framerate, tot se va decala.