| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un iPad 1 se merita sa imi cumpar un iPad 2? E iPad 2 chiar atat de bun pe cat pare?

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Daca vrei o tableta buna cumpara un un Evolio Neura. Este peste iPad si iPad 2 si orice produs jalnic scos de Apple la suprapret.
Priveste avatanjele lui Neura:
- costa doar 1250 lei
- o sa ai Android pe ea, cel mai bun sistem de operare pentru telefoane, care iti ofera 300.000 de aplicatii, majoritatea gratis fata de iOS care iti ofera 150.000 aplicatii majoritatea contra cost.
-ruleaza Flash (ceea ce exista si pe cele mai jalnice dispozitive dar pe Apple nu. Fiindca atunci cand dai 2-4000 lei pe un iPad, iPhone trebuie sa fie diferit cumva de restul)
Eventual un Galaxy Tab desi mi se pare cam scump.

| comansorin a răspuns:

Frate, voi astia sunteti nebuni cu Apple-urile, inteleg sunt, frumoase, sunt subtiri, sunt usoare etc etc etc... dar, pentru asta stiu ca o sa ma injure multi in gand si in raspunsuri (direct sau indirect), IPadurile NU SUNT BUNE, De ce? pai simplu, cauta pe youtube ipad2 vs Samsung galaxy tab vs Motorola xoom drop test si rezultatul este:
Cea mai zgariata, care nu mai merge : IPad 2
Tableta zgariata medie care merge cu greu: Motorola XOOM
Si cea mai putin zgariata :Samsung Galaxy tab
deci mai bine ti-ai lua tu un galaxy tab ca am auzit ca e ceva mai ieftin si ca na daca o scapi oleaca nu se intampla nimic decat sa iti iei un ipad2 si sa-l scapi la un centimetru de pamant si dupa aia sa te duci sa-l schimbi, voi toti sunteti inebuniti cu chestia asta "VAAAAI Apple, inseamna mar, e made in america, nu e made in china, e mai buuun!", nu e adevarat, chinejii fac multe chestii :
Cele mai bune din lume (si ieftine):Masinile care nu se distribuie in europa pentru ca daca s-ar face asa ceva BMW-ul Mercedes-ul si alte marci de succes ar da faliment, de ce? pai pentru ca chinejii fac masini mai bune si mai ieftine decat BMW-ul Ferrari-ul etc etc si stiu ca la faza asta o sa ma injurati si o sa ziceti "aaa nu frate asta e de ****" nu sunt de **** si voi stiti treaba asta, doar ca nu v-a batut cineva la usa ca sa va dati seama, deci in concluzie mai bine un Galaxy Tab (Made in Coreea) decat un IPad2 (Jumatate america, jumatate china, ceva ce multi nu stiu)

| Iustin2800 a răspuns:

Pastrezi acel Ipad, se zice ca astea mai noi au cip mai bun dar Ipad si Ipad 2 au cipuri la fel de bune, doar ca Ipad 2 sa zicem are el ceva mai bun, Eu ti-as zice sa pastrezi Ipad 1 ca n-are rost, daca vrei un Ipad mai de calitate iti iei Ipad 2 dar daca iti place Ipad-ul de Aplicatii etc. Pastrezi Ipad-ul. Ca aplicatiile tot la fel sunt.

| LEVISw a răspuns:

Nu este grozav. mai bine pastrezi Ipad-ul 1.