| Maria_Adina_1990 a întrebat:

Daca ati fi avut posibilitatea sa alegeti natiunea din care sa faceti parte si statul national care ar fi aceea? Argumentati alegerea voastra
Coroana

5 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Japonia. Pentru ca imi place tot la acea tara si limba si oamenii si cultura si traditia si stilul de viata si locuintele si animeurile si absolut totul.

| Tpuist a răspuns:

Tot român și România.

| Zathara a răspuns:

Mi-ar fi plăcut să mă nasc și să cresc în Finlanda, pentru un singur motiv : sistemul de învățământ de acolo. E discuție mai complexă legată de acest subiect.
În rest, sunt conștientă de avantajele României, ca și de părțile ei proaste, și sunt destul de mulțumită că am această naționalitate.

| NepriceputulLaMatematica a răspuns:

Eu as alegestatele Unite ale americii.
Pentru ca au o politica dezvoltata si o economie buna

| Popescu_Mirela_1994 a răspuns:

As alege Japonia, deoarece acolo oamenii sunt diferirti. Acolo nu vezi gunoaie pe jos si daca se intampla ca cineva sa arunce ceva pe jos apare o alta persoana care s.o arunce in locul ei la un cos de gunoi. Acesti oameni ( japonezii ) nu fac disriminari. Limba lor este destul de usoara deoarece ei nu au genuri cum ar fi feminin, masculin sau neutru si nici singular sau plural, singurul lucra mai complicat este ca au 3 scrieri. ( Daca vrei mai multe amanunte poti spune ca acolo sa.u facut pentru prima data animeurile si ca japonezii au inventat karateul )
Sper ca te.am ajutat ( astept coroana ) + mai cauta despre natiuni pe net si poti extrage de acolo ceea ce.ti place mai mult.