| Blue Eyes a întrebat:

Daca cineva ma suna cu nr privat as putea sa ii aflu numarul?

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

In mod normal nu se poate (adica tu simplu utilizator), dar daca ajunge la operator o hotarare judecatoreasca este obligat prin lege sa dea numarul respectiv. nu stiu exact care este procedura dar practic dai in judecata operatorul si il obligi sa iti dea numarul respectiv (si datele posesorului - daca are abonament, daca nu iei decat numarul)

cand se da apel cu numar necunoscut (#31# - parca era) in centrala operatorului ajunge numarul de telefon (asa cum este) doar ca atunci cand iese din centrala pentru a te apela pe tine acel #31# ii spune sa nu arate numarul - deci operatorii de telefonie cunosc numarul.

17 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Ar fi o posibilitate. dar e mult de munca.doar in cazuri de apeluri de urgenta.de amenintari, hartuiri, de probleme de genu poti merge la politie si sa ceri sa te ajute.si vei afla ce si cumhappy

| cornel a răspuns:

Da poti te duci la politie si rezolva eihappy

| greenish a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate!

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaIoana a răspuns:

Da poti... te duci la un reprezentant al cartelei tale(adica la un magazin cu telefoane cosmote, Vodafone, orange in ce retea esti u) Si le spui ora si ziua in care tea sunat cu nr privat si ei iti vor spune nr. E simplu!

| AleandraIleana98 a răspuns:

Nu ai cum sa il aflii pentru ca te suna cu ascuns si nu ai cum

| BlahxD a răspuns:

Nu cred, dar daca te duci la reteaua la care esti inregistrat, si intrebi, poate te va ajuta.

| gabriela a răspuns:

Nu, nu este posibil.

| AnneMarriie a răspuns:

Pai nu cred...thinking

| alexa_4370 a răspuns:

Da. te duci la un magazin de telefoane si ti-l poate afla :*]

FUNDA? :*

| DdDdde a răspuns:

Din cate stiu eu nu...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aflu nr ascuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa iti schimbi nr si nu te mai suna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci e ff simplu apelezi la *#30# si gata

| LadyOfAtlantida a răspuns:

Din cate stiu, da, insa trebuie sa platesti.