| RazvanALX122 a întrebat:

Dacă conectez un monitor la un laptop îmi încetinește performanța laptop-ului, adică merge mai greu sau mai repede? Mulțumesc

4 răspunsuri:
| dombom a răspuns:

Laptopul nu isi modifica performanta. Dar totusi monitorul e responsabil de viteza de redare al imaginilor. Daca monitorul e decent nu ar trebui sa ai probleme. Daca e destul de vechi s-ar putea sa ruleze mai incet. Depinde de specificatiile monitorului si de ce vrei sa rulezi.

| halogen001 a răspuns:

Laptopul va merge putin mai greu numai in anumite aplicatii si numai in anumite conditii doar daca rezolutia monitorului e mai mare decat cea a laptopului, dar in general nu se va simti nici o diferenta.

| Sfatuitorul2008 a răspuns:

Da

| flixbuster a răspuns:

Ca raspuns general, depinde cum e rezolutia monitorului fata de cea a laptopului (presupunand ca le folosesti la rezolutia nativa).

Pentru partea de home/office nu ar trebui sa se simta vreo diferenta.

Daca vorbim de gaming si legi un 4K la un laptop care are panel de 1366x768 atunci e cu totul alta poveste.