| Costy2015 a întrebat:

Salutare tuturor.

Am văzut că mulţi pot să îşi conecteze 2 monitoare la un PC / Laptop.
Mă întreb şi eu, că sunt youtuber, dacă pot să fac asta şi cu laptop-ul meu.
Adică pe monitorul de la laptop să filmez, să fiu în joc şi să conectez un monitor de PC pe care să văd câţi mă urmăresc şi comentariile, etc.
Există aşa ceva sau să mă las de acest vis?
Mulţumesc pentru răspunsurile viitoare.

Răspuns Câştigător
| rrrp a răspuns:

Nu stiu cum sa explic exact dar ti a facut un monitir mai lung (daca ai driverele instalate dar probabil le-a instalat el) si cand iesi prin dreapta unui monitor cu mouseul o sa treci pe celalalt.

mai joaca te pe acolo ca te prinzi pana la urma.

eu nu am monitorul montat acum si nu vreau sa l mai scot dar sigur merge.

4 răspunsuri:
| rrrp a răspuns:

Se poate. conectezi monitorul la laptop si dupa ce il recunoaste, la setari selectezi 'extend monitor'.

si o sa ai un display mai lung sa zicem, pe partea stanga vezi ceva si pe dreapta altceva (sau invers).

si ce e pe o parte pui pe monitor si pe cealalta o lasi pe laptop.

| Costy2015 explică (pentru rrrp):

Am reuşit să le conectez, şi pe-al 2 lea monitor cum reuşesc să-l fac să meargă?

| Costy2015 explică (pentru rrrp):

Adică pe un monitor să fac ceva şi pe celălalt altceva, că din câte văd la expand, ce fac pe unul fac şi pe celălalt indiferent de own monitor.

| rrrp a răspuns (pentru Costy2015):

...rs-1074313

http://smallbusiness.chron.com/......70605.html

....ro/search

nu stiu ce windows ai dar te duci la display, display settings sau prin zona si selectezi acolo multi monitors.

am pus si niste linkuri, poate te ajuta.

| rrrp a răspuns (pentru Costy2015):

Nu stiu cum sa explic exact dar ti a facut un monitir mai lung (daca ai driverele instalate dar probabil le-a instalat el) si cand iesi prin dreapta unui monitor cu mouseul o sa treci pe celalalt.

mai joaca te pe acolo ca te prinzi pana la urma.

eu nu am monitorul montat acum si nu vreau sa l mai scot dar sigur merge.