| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cumpăr un modem internet mobil adică un usb din acela. Şi îl cumpăar dintr-un magazin, apoi îi introduc cartela de la Digi, Vodafone, Orange sau Zapp în el. Va funcţiona? Sau trebuie să fie dat de ei ca să funcţioneze adică să pot intra pe net. Modemul de la DIGI este în custodie nicidecum al tău.

3 răspunsuri:
| iuliaoprea a răspuns:

Incearca mai bine cartela vodafone. Eu am DIGI si nu am retea decat in preajma telefonului. Am inteles ca netul mobil la abonament la vodafone e 8, respectiv 11 euro - 1 si 2GB. Il recomand pe cel de 2 GB pentru ca ala e 1 e slab rau, nu merge cu 1.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Modemurile de la Zapp/Cosmote Z-010 functioneaza cu o viteza foarte buna si au acoperire nationala. Sunt modelele vechi, insa sunt de nota 10. Recomand

| beiibiiy a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti cumperi usb mai ales de la vodafone.nu are semnal deloc.am avut si am platit degeaba.mai facusem si abonament pe 2 ani.am avut si Orange si merge mult mai bine.:*