| NimeniAltul109090 a întrebat:

Daca cumpar un telefon blocat pe VODAFONE UNITED KINGDOM * ANGLIA pot sa il folosesc pe Vodafone Romania?

1 răspuns:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cred ca mai degraba nu. Daca te arde, intra la un service GSM si deblocheaza-l.
Acum 2 saptamani am fost la Bruxelles si am avut o problema aproximativ similara si am intrat la operatorul respectiv, si mi s-a spus ca operatorul belgian nu are nimic in comun cu cel din Romania, asa ca, prin extensie si similitudine, da-ti seama.
M-a costat 20 de euro sa rezolv altfel.
Mai da o cautare pe gigel, poate afli mai exact.