| AFR81 a întrebat:

Daca descarc filmari de pe Youtube, apoi tai din ele si le pun intr-o compilatie pe care intentionez s-o postez, la randul meu, pe Youtube, pot avea probleme cu drepturile de autor?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu prea bine dar cred ca folosirea unor segmente mai mici de 30 de secunde nu implica aplicarea drepturilor de autor. Poti sa te documentezi pe aici: http://www.legi-internet.ro/......autor.html

| AlexDFY a răspuns:

Da

| LaccboGaming a răspuns:

Da poti avea si iei strike-uri la 3 videouri puse care nu ai drepturile de autor iti inchide canalul de youtube.

| Liwyu a răspuns:

Daca proprietarii videoclipurilor au drepturi de autor asupra lor da.II poti intreba daca le poti folosi videoclipurile.

| Dawson_Cookie_1988 a răspuns:

Da, daca contin anumite melodii aparate de autor

| Laur2002Boss a răspuns:

Nu