| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca folosesti vpn esti in siguranta si nici identitatea nu iti poate fi furata? Si nu iti poate fi furata nici daca iti spui numele si etc? Sau nu ai cum sa faci ca sa spui la oameni cum te cheama si etc fara sa iti poata fura identitatea? Si inca o chestie, cum sa fac ca sa nu mai poata avea acces nimeni la camera microfon si etc? De la telefon ma refer

7 răspunsuri:
| Bogdim0t a răspuns:

Depinde dacă ști să-l folosești și unde îl folosești. La cameră/microfon pe google există setare unde poți bloca accesul la cameră si microfon.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdim0t a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Omegle e periculos, am o prietena care s-a întâlnit cu un băiat pe omegle care i-a cerut instagramul și nu i l-a dat. A 2-a zi se trezește cu el în dm și îi știa locația, si date personale. Dacă chiar vrei să folosești siteul, poți folosi bandă pe camere si vpn. Da nu recomand niciun să fie folosită.
Odată ce ți-ai pierdut identitatea, nu ști unde ajunge și ce se poate face cu ea. Nu e de joaca cu astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdim0t a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu, dar având în vedere că îi are datele personale îi poate face rău indirect fără ca ea să știe pe moment.

Răspuns utilizator avertizat