| cataalecs96 a întrebat:

Daca HDD are sata 3 si u ai o placa de baza cu sata 2 il recunoaste hardul daca da ce difetrente este pentru placa de baza de a avea sata 2 sau sata3

Răspuns Câştigător
| laur12 a răspuns:

Sata 2 este compatibil si cu sata 3.Asa am si eu, sata 2 si hdd pe sata 3. "Sata 1, 2, 3,4,sunt acele fire cu care se cupleaza hdd-ul si placa de bazawinking bafta!

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Sata este cablul de conectare, adica mufa care intra in pinii(tepii la hdd.este mufa ata, si mufa sata.s-ar putea sa fie un nr diferit de pini la sata 3, fata de sata 2.