| alexzandraa a întrebat:

Daca imi iau abonament icloud+ pentru 50GB pentru cat timp trebuie sa-l platesc?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai aici preturi in functie de planul ales : https://support.apple.com/ro-ro/108047

România3 (RON)
50 GB: 4.99 RON
200 GB: 14.99 RON
2 TB: 49.99 RON
6 TB: 149.99 RON
12 TB: 299.99 RON

da se plateste lunar pretul in functie de planul ales, deci la tine acei 50 Gb

| alexzandraa explică (pentru Simpatic):

Da, asta stiu, ideea era pentru cat timp il platesc, un an, doi etc

| Simpatic a răspuns (pentru alexzandraa):

Doar lunar platesti, iar cand doresti poti sa faci Upgrade sau Downgrade catre un alt plan tarifar (cu mai multi GB) sau sa inchizi cu totul acel plan!

iti explica si aici : https://support.apple.com/ro-ro/108318

| VoidEternal a răspuns:

Îl plătești cât vrei să îl ai. Nu e că plătești 2 ani și apoi gata. E un abonament, nu o rata.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Se plateste lunar.

| alexzandraa explică (pentru MAteiLaAjutat):

Da, dar pe ce perioada? un an, doi etc

| Wr3nch a răspuns (pentru alexzandraa):

Abonementele de gen nu au durata minima. Platesti cat timp vrei tu. Poti sa renunti cand vrei, dar tot ce peste limita de 5GB o sa fie sters de ei cand ar fi fost urmatoarea zi de tras bani (faci abonament main 24 aprilie, renunti dupa o saptamana, ei sterg tot ce peste 5gb in 24 mai). Evident poti descarca ce iti trebuie pe telefon si muti pe un stick/pc/dvd si iti raman daca nu ai nevoie de access la ele tot timpul.