| AlecsLexx a întrebat:

Daca in prezent folosesc doua monitoare care functioneaza independent cu un procesor Dual Core cum as putea configura imaginea de pe monitoare in asa fel incat pe fiecare monitor sa fie o alta imagine?

Răspuns Câştigător
| xf1ref a răspuns:

Daca ziceai de wallpaper diferit intelegeam:D
http://www.howtogeek.com/......sta-or-xp/

6 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Daca ai win7 apesi pe Tasta windows + P. Daca ai win xp apesi click dreapta pe desk si ultimul tab contine modificarile pentru monitor.
Bafta!

| AlecsLexx explică (pentru djdani1):

Dar intrebarea era alta. Cum sa fac in asa fel incat fiecare monitor sa aiba backroundul lui?

| xf1ref a răspuns:

Nu au treaba monitoarele cu procesorul ci cu placa video. Din proprietatile placii poti seta al doilea monitor: clonare-e aceeasi imagine ca pe monitorul master sau extended desktop-desktop extins pe care poti pune ce vrei. diferit fata de monitorul master. Ex: pe monitorul master stai pe mess si pe extended te uiti la un film.

| AlecsLexx explică (pentru xf1ref):

Sunt configurate independent, deci cum ai spus la exemplu. Dar intrebarea era alta. Cum sa fac in asa fel incat fiecare monitor sa aiba backroundul lui?