| anonim_4396 a întrebat:

Daca inchid antivirusul AVIRA din Task Manageru cu End Process, virusii de acolo raman inca in carantina sau trebuie sa am mereu antivirusul pornit?
Scuzati, nu prea le am cu din astea

10 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

O parte ii sterge, dar o parte raman si trebuie sa intri tu in carantina si sa-i stergi.

| al3xander a răspuns:

Carantina este un folder special unde toate fisierele virusate (sau virusii in sine) sunt copiate si redenumite cu o alta extensie (pentru a nu putea fi executati din greseala). poti sa dezactivezi linistit antivirusul pentru ca virusii din carantina nu vor "scapa".

| TnT123 a răspuns:

Virusii se sterg(ii sterge antivirusul atunci cand ii detecteaza) si da trebuie sa ai antivirusul pornit daca nu iti vor intra virusi in calculator

| K0sti a răspuns (pentru TnT123):

Aia crezi tu! Ii sterge daca-l setezi, daca nu, nu! Daca a facut cum face majoritatea, il instaleaza si atat, nu sterge nimic! Trebuie intrat in setup si facute configurarile, dupa instalare!

| TnT123 a răspuns (pentru K0sti):

Asta oricine stie si cred ca este un tip destept
Funda?

| K0sti a răspuns (pentru TnT123):

Aia crezi tu, ca stie oricine! Eu iti spun ca in 90% din cazuri nu e asa! Niciun calculator care mi-a venit la reparat, nu avea antivirusul setat, cu mici exceptii pe care le pot enumera pe degete! Procentul este extrem de mic! Ca sa nici nu-ti mai spun ca multi aveau antivirus pe calculator, dar habar nu aveau ca-l au! Amuzant, dar din pacate asa e!

| TnT123 a răspuns (pentru K0sti):

Cam prostuti, laughing

| K0sti a răspuns (pentru TnT123):

Asta e! Nu aveau calculatoarele facute de ei, le facusera unul si altul si de aici rezulta ce ti-am spus mai sus. Atat timp cat nu te intereseaza decat jocuri si internet, e normal sa fie asa!

| TnT123 a răspuns (pentru K0sti):

Asa e.

| anonimulk a răspuns:

Sall virusi se sterg deoarece avira ii sterge pe virusi nu ii lasa acolo