| AnaMN a întrebat:

Daca instalez antivirusul, apoi peste cateva luni reinstalez windowsul, antivirusul se poate instala din nou nu?
Nu imi spuneti ca nu trebuie reinstalat pentru ca e protejat. Vreau doar sa stiu.happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Orice reinstalare proaspata de Windows presupune si reinstalarea driverelor si a programelor de care te folosesti pentru a face operatiuni pe calculator/laptop. Antivirusul trebuie si el reinstalat, iar daca ai codul de licenta, il poti refolosi. (exista producatori de antivirusuri care iti ofera posibilitatea ca la o reinstalare sa-ti activezi online un nou cod de licenta, ceea ce prelungeste perioada de protectie a sistemului - ex: Avast cu licenta gratuita).