| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Tocmai am cumparat un Hard de 250 GB si as vrea si eu sa stiu cum il instalez. Trebuie sa reinstalez windowsul? Va rog frumos spuneti-mi si mie pas cu pas ce trebuie sa fac happy FUNDAAAAAA happy

3 răspunsuri:
| Robotzzzi a răspuns:

Da.Trebuie sa reinstalezi windowsul pe hard mai exact sa-l pui. Hardurile vin din magazin fara windows asea ca trebuie tu sa le bagi windows.
Bafta.

| KodrutZ a răspuns (pentru Robotzzzi):

Daca esti planta, TACI.
@TSMgoguu: Daca vrei sa pierzi timpul reinstalind chestii, go ahead. Daca vrei sa faci o chestie cu cap, folosesti un soft pentru a migra tot sistemul de pe un disc pe altul. Par example, asta - http://www.todo-backup.com/products/home/download.htm

| 1LtMadMax a răspuns:

First things first!
Vrei sa ai inca un Hard Disk sau sa scapi de cel vechi si sa il montezi pe cel nou?
Daca vrei sa ai inca unul(doar daca ai Desktop) atunci leaga-l la placa de baza prin conectorul SATA(depinde ce serie ai).
Daca vrei sa il inlocuiesti urmeaza sfatul pe care ti l-a dat @KodrutZ.

Poti cauta si pe youtube sfaturi si instructiuni(in limba engleza gasesti mai multe).
Bafta si ai grija ce faci!