| WizzArd3344 a întrebat:

Daca instalez driverul NVIDIA o sa imi mearga mai bine jocurile?

Răspuns Câştigător
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Da. Cel mai nou driver disponibil pentru placa ta. Descarcă Programul Geforce Experience și instalează cel mai nou driver disponibil. Teoretic vorbind ar trebui să meargă mai bine jocurile. Dar depinde și de placă video, și de configurația sistemului în general. Pentru că dacă ai un PC slăbuț s-ar putea să nici nu observi FPS în plus.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Si rezolutia va fi mai mare, imaginea mai clara si mai rapida decat fara driver instalat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde. Pe ce sistem? big grin

| ReddY25 a răspuns:

Daa

| UserRo10 a răspuns:

Instaleaza geforce experience si el va lua cel mai nou driver. Daca ai windows 10 sau 11 este posibil ca el sa puna automat un driver, dar poate sa nu fie la zi