| username2468 a întrebat:

Dacă mă înțelegeți ce vă spun:
Aș dori o aplicație de telefon în care să scriu o frază de exemplu, iar acea frază să fie citită ca la,, înregistrare audio".
Ca să nu mă înregistrez eu spunând ce am nevoie și pe urmă să ascult înregistrarea (aș vrea să încerc să învăț,, auditiv,, dacă am spus corect).
Deci, aplicația să fie gen, pozez textul iar textul să fie citit și să pun pe repeat.
Am nevoie urgent vă rog.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca aplicatiile "text to speech".
Majoritatea sunt create de dezvoltatori straini, iar accentul vocii lasa de dorit (cu influente din engleza).
Alta varianta nu ai, in afara de a te inregistra citind textul.