| beatrrice a întrebat:

Daca mi-am cumparat o tableta trebuie sa o las la incarcat 24 de ore ca sa i se formeze bateria?

Răspuns Câştigător
| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns:

Nu, o lasi pana se incarca full si dupa o scoti de la incarcat si o consumi pana ramane cu 0% si o incarci pana la 100% si tot asa cam vreo 10 - 20 de cicluri.

1 răspuns:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Nu neaparat, deoarece bateria este liion!
se stie ca tipul asta de baterie se poate incarca indiferent de starea ei (adica nu conteaza cat de incarcata e, pe jumate, un sfert)
Eu am cumparat acum 2 luni 3 tablete serioux(si pentru surorile mele) si cum am bagat-o la incarcat, dupa o ora sau asa ceva am scos-o findca s-a incarcat si asa fac de atunci...