| Ana_Călin_1990 a întrebat:

Am cumparat tableta Vonino Sirius QS si vreau sa stiu daca se formateaza bateria.
Daca da, cat trebuie sa o tin la incarcat? Eu am incarcat-o deja 100%. Am cautat pe net si nu stiu ce sa cred. Se mai poate formata?
Vreau parerea unui specialist.

5 răspunsuri:
| GabrielStn a răspuns:

Nu mai este nevoie nevoie de formatare. Incarca bateria nrmal, fara a mai face cele 3 sedinte de cate 12 ore asa cum se facea acum cativa ani.

| Ana_Călin_1990 explică:

Problema este ca se descarca repede sad

| GabrielStn a răspuns (pentru Ana_Călin_1990):

Ai prea multe procese ce rulezeaza in fundal ( wifi, date mobile, gps, sincronizare, bluetooth, dar si alte aplicatii precum facebook messenger, etc ). Poti reduce consumul bateriei prin oprirea acestor procese atunci cand nu le folosesti.

| Ana_Călin_1990 explică:

Va multumesc tuturor!