| iKaiju a întrebat:

Daca pe un laptop este linux, il pot schimba eu in windows?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Bineinteles, dar intai trebuie sa stergi partitiile Linux (partitia primara, de swap si de boot), care sunt incompatibile cu formatul de fisiere NTFS folosit de Windows.

Poti face asta folosind clientul Fdisk integrat in kitul partitiei tale Linux. (deci ai nevoie de un stick sau DVD bootabil de Linux)

Crearea partitiei NTFS necesara are loc in etapa de instalare a Windowsului, deci nu trebuie sa-ti faci griji pentru asta.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sigur.