| cristianElessar a întrebat:

Se poate schimba linux ul preinstalat de pe un laptop cu windows de orice fel? ...si daca da, imi afecteaza in vre un mod performantele laptopului? funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate schimba, daca iti poate afecta performantele, intrebarea asta e cam nuantata, linux e un sistem de operare pentru programare in general foarte complex dar care necesita resurse foarte mici, pe cand windows este un sistem de operare de uz caznic sau profesionist care necesita mai multe resurse in general nu o sa iti afecteze foarte mult, depinde ce componente ai pe acel laptop, daca ai 4gb ram si un procesor cel putin dual core de 1, 5 nu vei avea probleme