| RaduuuxD a întrebat:

Daca placa de baza e defecta. se mai aprinde? si daca se aprinde dar nu imi apare nimic pe monitor inseamna ca placa video e de vina?

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Daca placa de baza e defecta, nu se mai aprinde. Daca se arpinde si nu iti apare nimic pe monitor e de la placa video sau de la memoria RAM. Mai patesc si eu asa, si cand se intampla desfac unitatea si scot placa video si placutele de ram dupa care le pun inapoi si totul revine la normal.

1 răspuns:
| Bra1n1ac a răspuns:

Daca e placa de baza se aprinde dar iti arata pe monitor niste dungi(am patit'o), daca e placa video se aprinde si iti arata monitorul albastru...