| Razwan123 a întrebat:

Daca resetez laptopul meu din fabrica, avand Windows 7, se va reinstala automat windows-ul? Gen nu am cd sau stick.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mor cand va vad cu cuvantul "gen". Gen presupune comparatie. Exemplu: "Am o masca ( e de actualitate) gen Zorro". "Gen nu am cd sau stick." nu ai comparat cu nimic!
Bun!
Acum sa trecem la oile noastre!
Se pot face doua lucruri: 1.Sa cureti registrii cu un program de curatat registrii Citeste pe aici: https://bit.ly/2Kr8jmk
2. Poti face asta: https://bit.ly/2RYhajo
La punctul 2, daca nu intelegi limba engleza, iti traduc eu doar sa-mi spui.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă laptopul are o licență OEM preinstalată de fabricant, atunci are și o partiție recovery.
În acest caz windows, drivere, programe preinstalate, se vor instala și vei avea laptopul ca în prima zi.
Dacă ai un windows ce l-ai instalat tu sau vreun prieten... uită ceea ce am scris.

| floreadan a răspuns:

Va trebui sa-l reinstalezi tu, daca nu a venit deja echipat laptopul cu Windows.