| tpufondator a întrebat:

Nu știu ce are laptopul meu. Am pe el Windows 8. Când îl deschid imi apare,, Invalid partition table,,. Am un stick cu Windows 8. Cum as putea reinstala windowsul. Nu vreau răspunsuri de genu du-l la reparat. Cred ca se face prin bios.
FUNDA!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1. Deconecteaza daca ai alte HDD-uri sau stick-uri.
2. Reporneste computerul.
3. Asteapta sa apara ecranul de BIOS si apasa tasta F8. Meniul Windows "Opțiuni de încărcare" apare pe ecran.
4. Selecteaza "Repair Your Computer", și apoi asteptata sa apara mediul de recuperare.
5."Opțiuni recuperare sistem".
6. Fa clic pe "Command Prompt."
7. Scrie "bootrec / fixmbr" fara ghilimele.
8. Asteptata ca procesul sa se termine și reporneste computerul pentru a vedea daca acesta a executat operatiunea. In cazul in care nu a lucrat, repeta pasii 1-6, apoi continua cu pasul urmator.
9. Scrie "bootrec / RebuildBcd" fara ghilimele, in linia de comanda. in cazul in care comanda nu are succes, este posibil ca discul sa nu fie recuperabil și va trebui sa-l formatezi discul si sa reinstalarezi sistemul de operare.
Daca nu merge nici asa downloadeaza acest programel si scrie-l pe un CD: http://translate.googleusercontent.com/......ranslate_c
Incearca apoi cu el.