| DonMasacro a întrebat:

Daca scade semnalul wireless (ex: De la 5 linii se fac 2) scade si viteza internetului? Daca da, scade cu mult?

1 răspuns:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Normal ca este scazuta.
Ex:Wireless de 150-300Mbps.
Ai 5 linii ai viteza de 45Mbps.
Te-ai departat... si ai doua (2)lini si ai o viteza de 1-4Mbps.
Cu cat esti mai departe de wireless cu atat viteza scade nu-i logic sa scada daca ai mai putine lini.
Cu cat esti mai aproape cu atat viteza este mai mare si mai rapida cu cat esti mai departe cu atat viteza este mai slaba si mai lenta.