| evellinalalala a întrebat:

Daca spre exemplu am adaugat mai multe extensii la Google Chrome, pot ca acestea (orice ar fi ele) sa faca ca netul sa mearga greu?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca acea extensie necesita conexiune la internet ( unele ) da, dar nu le trebuie cine stie ce conexiune la net. Mai mult ingreuneaza pc-ul ( ocupa mai multa memorie ram ) decat le trebuie conexiune la net.

Bft!

3 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Pai oricum Chorme-un consuma multe resurse, si da, iti ingreuneaza mersul lucrurilor cand deschizi Chrome-ul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce fac extensiile ale, dar in general ele scad performantele browserului

| Ionut_Ovidiu_2000 a răspuns:

Da iti vor ingreuna rularea programului daca ai un pc mai modern in resurse daca ai unul performant nici nu o sa simpti diferenta please funda